PROGRAM 18 noiembrie 2019 -24 noiembrie 2019

Ora luni 18 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu
Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 (Redifuzare)*Prima parte

“Magazin al.. faptelor bune!”

El va aduna laolaltă “Români de 10”, care s-au remarcat prin performanţe notabile şi gesturi emoţionante, mulţi dintre ei nefiind persoane publice. Într-un show spumos, în care vor fi promovaţi cei mai valoroşi cetăţeni ai României, poveştile emoţionante, exemplele de urmat şi divertismentul de calitate se vor întâlni, la TVR.

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
12:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 (Redifuzare)* Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cantec si poveste

* Studioul teritorial Cluj

Producator Radu Anghel

15:55 Diaspo radar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Memorialul Durerii - o istorie care nu se învaţă la şcoală

Ediţia 7

O istorie care nu se invaţă la scoală

Ciclul: Georgrafia concentraţională

Un serial produs de TVR2 în parteneriat cu APTR şi Fundaţia Culturală „Memoria”-Argeş.

Redactor: Doina Teodoru

Producător: Alexandru Munteanu

Realizator: Lucia Hossu Longin


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
16:50 Discover România

* Gheorghe Dinică

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

* Dezbatere electorală

Presedinte de VOTAT

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00 Preşedinte pentru România

* Dezbatere electorală

Cartier prezidenţial

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover România

* Gheorghe Dinică

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Avocatul dvs

Moderator Angela Avram

Jurnalist Aura Iosif

Producător Angela Avram

01:00 Cantec si poveste

(.R)

Studioul teritorial Cluj

01:55 Diaspo radar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 *(Prima parte )

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 * Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:55 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora marţi 19 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directa Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directa Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune direct Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu
Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Cap compas

Producator Elena Dinu

11:30* Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cantec si poveste

Studioul teritorial Tg. Mures

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Profesionisti

Producator Eugenia Voda

16:50 Discover România

* Stela Popescu

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00* Preşedinte pentru România

* Dezbatere electorală

Presedinte de VOTAT

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România

* Dezbatere electorală

Cartier prezidenţial

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Stela Popescu

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Investiţi în România!

Moderator şi producător tv Sorin Burtea
Jurnalişti tv: Raluca Amzăr, Ana Maria Ghiur, Roxana Segneanu şi Răzvan Onesa

Regizor tv Manuela Apostol

Editor coordonator Cristina Leorenţ

01:00 Cantec si poveste )R
01:45 Discover Romania

* Stela Popescu

Producator Cecilia Melinescu

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Cap compas

Producator Elena Dinu

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră.R

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton Producător tv Monica Ancuța

04:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora miercuri 20 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Natură şi aventură

Realizatori: Dan Păvăloiu, Dan Curean (TVR Cluj-Napoca)

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Cum este limba română vorbită în spaţiul public? Vom dezbate această temă împreună cu invitaţii noştri, vloggeri din diverse domenii, comedianţi şi prezentatori de televiziune. Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători şi realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cantec şi poveste

*Studioul teritorial Iaşi

Producator Carmen Olaru

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Destine ca-n filme


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
16:50 Discover România

* Emil Botta

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00 Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

* Dezbatere electorală

Presedinte de VOTAT

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00 Preşedinte pentru România- Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Emil Botta

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Articolul VII

Moderator Mihaela Crăciun

Jurnalişti: Raluca Tudor şi Marian Nicola

Producător Mihaela Crăciun

01:00 Cantec şi poveste

*Studioul teritorial Iaşi

Producator Carmen Olaru

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00* Natură şi aventură

Realizator Dan Pavaloiu

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Producător tv Monica Ancuța

04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora joi 21 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00* Drumuri aproape

(Redifuzare)*Studioul teritorial Timişoara

Producător Diana Bogea

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

Studioul teritorial Craiova

15:55 Diasporadar

Producător Diana Gheorghiu

16:00 Garantat 100%

Moderator Catalin Stefanescu

Producator Adrian Ionica

16:50 Discover Romania

* Ilarion Ciobanu

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

* Dezbatere electorală

Presedinte de VOTAT

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România- Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Ilarion Ciobanu

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Corespondent TVRi

Moderator Corina Dobre

Jurnalişti: Virginia Ghiţă, Lucian Băbeanu şi Sandrino Gavriloaia

Documentarist Gabriela Mocanu

Producător Liliana Văduva

01:00 Cantec si poveste

Cantec si poveste Studioul teritorial Craiova

01:55 Diasporadar

Producător Diana Gheorghiu

02:00* Drumuri aproape

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Producător tv Monica Ancuța

04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora vineri 22 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Regatul Sălbatic

*„Regatul Sălbatic” este natura. Protecţia şi conservarea acesteia a devenit o urgenţă. Informaţiile ştiintifice actuale pot preveni distrugerea iremediabilă a naturii. Responsabilitatea faţă de natură se învaţă şi vine odată cu cunoaşterea.

Producător Mihai Enea

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

Să acordăm atenţie măcar 5 minute pe zi, limbii române!

Limba folosită în mass-media ne influenţează fără să vrem. În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia “pulsul străzii”.

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia.

Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă

15:00 Cantec si poveste

Studioul teritorial Timisoara

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Aventura urbană

Moderator Irina Luca

Realizator Irina Luca

Producător Oana Turcu

16:50 Discover Romania

* Ion Marinescu

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

* Dezbatere electorală

Presedinte de VOTAT

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România- Cartier prezidenţial

* Dezbatere electorală

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* Film * Hondo

*HONDO (HONDO-SUA, 1953)

Regia: John Farrow

Cu: John Wayne, Geraldine Page, Ward Bond

Dramă. Hondo Lane, un neînfricat cercetaş al armatei americane, este „îmblânzit” de o femeie şi de fiul ei, care locuiau singuri la o fermă izolată din Arizona, în mijlocul teritoriului apaş. Anticipând un atac al triburilor indiene, el încearcă să o convingă să se mute din acea zonă, dar fără succes, aşa că pleacăsingur. În urma unei ambuscade, el ucide un om care se dovedeşte a fi soţul plecat de multă vreme de acasă. Onoarea îl determină să se reîntoarcă la fermă ca să-i apere pe cei doi de apaşi.

*1954-Nominalizat la două premii Oscar: Cea mai bună actriţă în rol secundar-Geraldine Page şi Cel mai bun scenariu.

Redactor: Vlad Ţurcan


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)
00:00 Profesionistii.R

Moderator Cătălin Ştefănescu

Producator Adrian Ionica

00:50 Discover Romania

* Ion Marinescu

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Cantec si poveste

.R

Studioul teritorial Timisoara

01:55* Diaspo radar

Producator Diana Gheorghiu

02:00* Film * Hondo

Film *(HONDO-SUA, 1953)

Regia: John Farrow

Cu: John Wayne, Geraldine Page, Ward Bond

Dramă. Hondo Lane, un neînfricat cercetaş al armatei americane, este „îmblânzit” de o femeie şi de fiul ei, care locuiau singuri la o fermă izolată din Arizona, în mijlocul teritoriului apaş. Anticipând un atac al triburilor indiene, el încearcă să o convingă să se mute din acea zonă, dar fără succes, aşa că pleacăsingur. În urma unei ambuscade, el ucide un om care se dovedeşte a fi soţul plecat de multă vreme de acasă. Onoarea îl determină să se reîntoarcă la fermă ca să-i apere pe cei doi de apaşi.

*1954-Nominalizat la două premii Oscar: Cea mai bună actriţă în rol secundar-Geraldine Page şi Cel mai bun scenariu.

Redactor: Vlad Ţurcan


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)
03:30 Regatul salbatic

Producator Mihai Enea

04:00 Obiectiv comun (R)

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora sâmbătă 23 noiembrie 2019
06:00 Unirile Romanilor (R)

Documentar *

Episodul 5/6

Producător Radu Gaina

06:55 Imnul României

07:00 Drumul lui Leşe

* Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere.

Moderator Grigore Leşe

Redactori Sorina Soare, Sandrino Gavriloaia

Producător Sînziana Miloşoiu

Realizator Grigore Leşe

07:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

08:00 Ferma

Nu mai aveţi loc la oraş? Încercaţi la ţară!...

Emisiune pentru actuali şi viitori tineri fermieri

Undeva în România

Secretul reușitei

Jurnalist tv: Sergiu Marinescu

Emisiune de: Viorel Popescu şi Eugen Daniel Iancu

08:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

09:00 M.A.I aproape de tine

Jurnalist Bogdan Serban Iancu

09:30 Lumea azi

Prezintă Ioana Dumitrescu

10:00 Mic dejun cu un campion

După o binemeritată vacanţă de vară, dragi prieteni, iată-ne din nou împreună, gata de noi întâlniri pe care, mărturisim cu mâna pe inimă, sperăm că le veţi preţui la fel de mult ca şi noi. Pentru că, ne vor fi alături în studioul de la Cafe Verona nu numai oameni interesanţi şi competenţi în meseriile lor, ci şi personalităţi care au demonstrat că împlinirea desăvârşită este calitatea umană şi exemplul de conduită morală şi profesională pe care l-au atins în viaţa lor. Dacă aceştia ne sunt şi prieteni, cu atât mai bine, cu atât mai mult se va resimţi familiaritatea fără fard a convorbirilor noastre de sâmbătă dimineaţă.

Amfitrion Daniela Zeca Buzura

Producător Ileana Ploscaru Panait (

10:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

11:00 Exclusiv in Romania

11:45 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

12:00* Teatru * Teatru Naţional de Televiziune

* Canalul

Redactor George Mladen

Teatrul Național de Televiziune este un proiect Casa de Producție TVR, difuzat pe canalele TVR

Producător coordonator Demeter András István

13:30 5X5 minute de istorie. Best of

Producator Irina Ifrimache

14:00 Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Violeta Iorgulescu,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:30 Generatia urmatoare. Editia 2/8
15:00 Ora regelui

Realizator Bogdan Șerban-Iancu

Producător Lidia Voicu

15:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

16:00 Drag de România mea!
Prima parte

Prima parte

Prezintă: Paul Surugiu-Fuego

Jurnaliști: Adina Toderașcu, Andreea Baciu

Producător: Codruţa Prunariu

17:00 Drag de România mea!
Partea a doua

Partea a doua

Prezintă: Paul Surugiu-Fuego

Jurnaliști: Adina Toderașcu, Andreea Baciu

Producător: Codruţa Prunariu

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:30 Dăruieşte, Românie! (R)

Moderator şi realizator Carmen Târnoveanu

Jurnalişti: Răzvan Petrişor şi Laurenţiu Năstase

Documentarist Gabriela Mocanu

Producător Raluca Amzăr

20:00* Telejurnal

* Ştiri +*

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

21:00 Documentar TVRi

*(Redifuzare)

Unirile Romanilor- Episodul 5/6

Producător Radu Gaina

22:00* Film, HAIDUCII LUI ŞAPTECAI,România, 1971

Film, HAIDUCII LUI ŞAPTECAI ,România, 1971

Regia: Dinu Cocea

Scenariul: Eugen Barbu, Mihai Opriş

Cu: Florin Piersic, Marga Barbu, Colea Răutu, Toma Caragiu, Aimee Iacobescu, Jean Constantin

Aventuri, al patrulea film din "seria Haiducilor".

Muntenia, începutul secolului al XIX-lea, în plină epocă fanariotă.

Pentru a-i oferi fiicei sale, domniţa Ralu , bijuteriile dorite, Caragea Vodă instituie un nou bir. Neînfricatul Anghel Şaptecai, căpitanul unei cete de haiduci, se ridică în apărarea ţăranilor împovăraţi şi porneşte să recupereze galbenii acestora.

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
23:30 Generatia urmatoare (R)

Producator

00:00 Destine ca-n filme


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
01:00 Ora regelui

Realizator Bogdan Șerban-Iancu

Producător Lidia Voicu

01:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

02:00* Film, HAIDUCII LUI ŞAPTECAI,România, 1971

Film, HAIDUCII LUI ŞAPTECAI ,România, 1971

Regia: Dinu Cocea

Scenariul: Eugen Barbu, Mihai Opriş

Cu: Florin Piersic, Marga Barbu, Colea Răutu, Toma Caragiu, Aimee Iacobescu, Jean Constantin

Aventuri, al patrulea film din "seria Haiducilor".

Muntenia, începutul secolului al XIX-lea, în plină epocă fanariotă.

Pentru a-i oferi fiicei sale, domniţa Ralu , bijuteriile dorite, Caragea Vodă instituie un nou bir. Neînfricatul Anghel Şaptecai, căpitanul unei cete de haiduci, se ridică în apărarea ţăranilor împovăraţi şi porneşte să recupereze galbenii acestora.

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:30 Regatul salbatic

Producator Mihai Enea

04:00 Daruieste Romanie! (R)

05:30 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Ora duminică 24 noiembrie 2019
06:00 Aventura urbană

06:55 Imnul României

07:00 Matinal

*Partea I

Prezintă: Andra Soceanu, Daniel Coman

Prezentator ştiri Loredana Iordache

Producători: Andreea Vişan, Ana-Maria Gheorghe

Transmisiune directă

08:00 Matinal

*Partea aI I-a

Prezintă: Andra Soceanu, Daniel Coman

Prezentator ştiri Loredana Iordache

Producători: Andreea Vişan, Ana-Maria Gheorghe

Transmisiune directă

09:00 Matinal

*Partea aIII

Prezintă: Andra Soceanu, Daniel Coman

Prezentator ştiri Loredana Iordache

Producători: Andreea Vişan, Ana-Maria Gheorghe

Transmisiune directă

10:00 În grădina Danei

Jurnalist Magda Olteanu

Producător tv. Dana Constantinescu

10:35 Viaţa satului

Viaţa satului (I)

Prezentator Dana Constantinescu

Moderator Gabriel Gherghescu

Jurnalişti: Ovidiu Dinescu, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Alexandru Popescu.

Producători tv: Gabriel Gherghescu, Cosmin Andrei

Producător coordonator Viorel Popescu

12:00 Editie speciala

12:10 Viaţa satului

Viaţa satului (II)

Prezentator Dana Constantinescu

Moderator Gabriel Gherghescu

Jurnalişti: Ovidiu Dinescu, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Alexandru Popescu.

Producători tv: Gabriel Gherghescu, Cosmin Andrei

Producător coordonator Viorel Popescu

13:00* Tezaur folcloric

.

Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete

Producător Gheorghiţa Nicolae

13:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

14:00 Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Violeta Iorgulescu,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

15:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
15:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

16:00 Editie speciala

16:10 Vedeta populară

*Editia 5/10.Partea I.

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

17:00 Vedeta populară

*Partea a II-aI. Editia 5/10

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:30 Interviurile Telejurnalului Moldova

19:00 CONEXIUNI

Transmisiune directa

20:00* Telejurnal

* Ştiri

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

20:30 Ediţie specială

(I) * Presedinte pentru Romania

Transmisiune directă

22:00 Ediţie specială

(II) * Presedinte pentru Romania

Transmisiune directă

23:00 Ediţie specială

(III) * Presedinte pentru Romania

Transmisiune directă

00:00 Garantat 100%

Moderator Catalin Stefanescu

Producator Adrian Ionica

00:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
01:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

02:00 Vedeta populară

*Editia 5/10.Partea I.

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

03:00 Vedeta populară

*Partea a II-aI. Editia 5/10

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

04:00 CONEXIUNI (R)

05:00 Interviuri le telejurnalului Moldova (R)

05:30 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

RECOMANDĂRI